Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nádraží Bechyně stavba modelu II.

 

Dobrý den založil jsem tuto sekci jako pokračování kvůli stálému sjíždění až na konec stránky, tak snad tahle na nějakou chvíli vydrží.


26.1.2013 - Tak dneska Vám ukážu nový převěs, který se konečně usadil na svém místě. Sloupy jsem přebarvil ze zelené na klasickou šedou a trochu rezi schytali i izolátory nahořejšu převěsů. Jinak příští týden se chystá velká stavba jsou naobjednané věci z ES, MSC,Polák, JM Detail, a ještě nějaké maličkosti takže by se stavba mělo hodně hnout kupředu. Momentálně vydírám pana Matouška aby mi postavil staniční budovu, tak i přejte aby to vyšlo. 

Převěs ukotven na své pozici a důkladně zavětven křovím a stromy.


30.1.2013 - Dobrý den všem, včera jsem dodělal druhý převěs v Bechyni sice jsem ho dělal asi hodinu než jsem vyměřil správnou vzdálenost trolejí, furt se mi odlepoval jeden sloup jelikož mi ho gumička furt stahovala k zemi a nakonec jsem musel posunovat zalepený izolátor, ale nakonec vše proběhlo jak mělo a převěs stojí na svém místě. Dále jsem položil koleje na vlečku, udělal dřevěný přístavek u malého skladu a koupil dva Roco Eas cargo, které budou vyměněny za čd. Také jsem chtěl vyzkoušet leptané rostliny MSC tak jsem koupil bodláky a divizny.

No trochu jsem se s tim pral, ale konec dobrý, už se těším na trolejování ES Pečky

Eas vozy z dvouvozového roco setu

Novou značku obklopily bodláky od MSC


2.2.2013 - Opět všechny zdrawím, vrhnul jsem se na zalesnění kolem vlečky abych mohl dodělat prostor okraje panelu před pozadím. Z polystyrenu jsem vymodeloval terén jen pomocí odlamovacího nože a rašple, potom přišla základová folie neobdělávané louky od Poláka jako podklad pod další vrstvu foliáží divokých keřů. Stromy jsou od Ládi Cerhy a zahušťovací menší stromky a keříky jsou od pana Bezuchy. Občas jsem to proložil nízkými žlutými keři od Poláka aby to nepůsobylo moc monotóně. Teď jen dodám pár rostlinek MSC a před kolej lampy JM Detail a část za vlečkou bude hotova. Teď mě čeká barva kolejí vlečky a už klasika, zahlinění, patina podloží. Až dodělám vlečku čeká mě dodělání skladu a trolejování.

Mám tu dost práce, tak snad to co nejdříve bude hotové

Tady je vidět polystyren a první vrstva foliáže, nebojte velké stromy jsou zapíchnuty pouze na oko

Tady je vidět vjezd na vlečku

Tady pohled na hlavní trať možná ten ostrůvek je posunutý blíž k nádraží než ve skutečnosti


3.2.2013 - Dnes jsem musel opět udělat svou nejméně oblíbenou činost a tou je natírání kolejnic, když jsem po hodině měl konečně hotovo mohl jsem se vrhnou na zasypání hlínou.

Natřeno a zahliněno, ta barva vypadá opravdu hrozně, ale až vše zaschne a doladí se pigmenty bude to snad vpořádku


4.2.2013 - Dneska jsem se pustil do barvení podloží, už klasika tří barev pigmentů od agamy a na fotku výš už se nemusíte koukat :)

Tak tady mám konečnou barvu podloží na vlečce

Nechápu proč 814 jede do keramičky


26.2.2013 - V poslední době jsem doma kutil rampu ke skladu, jelikož je objekt z mé dílničky opět si nejsem moc jistý výsledkem. Nevím zdali něco nepředělat či celou budouvu nechat někomu jinému na zakázku :( Konečně jsem mohl zahlinit první kolej, takže mi už neprosvítá stůl. Až se rozhodnu co s budovou vrhnu se na troleje, bohužel jeden převěs je zabudován v rampě a tak vše budu moc udělat až po konečném rozhodnutí a až pan Dvořáček dodělá Bechyňské sloupy.

No a tady to je, furt se mi to nějak nezdá a nevyčítejte mi to obří výstražné šrafování.


17.3.2013 - Tak po delší době mi dorazil materiál na stavbu modelu a mohl jsem se pustit do pokračování. Přisli mi pouliční lampy, kterými jsem doplnil okraj chodníku pak dorazili i nádražní, které jsou umístěny v okolí skladu a rampy a nakonec parkové, které ještě čekají na staniční budovu kde budou umístěny kousek za ní. Láďa Cerha mi předal další várku stromů a tak jsem se pustil do zalesnění u vlečky. V Bechyni se nedávno měnili návěstidla a tak i já jsem na modelu jedno umístil.

 

Jedna lampa přibyla na rampě a další u sjezdu z ní

A ještě jedna mezi nádraží a sklad

Další kus zalesnění hotov a před vyhybkou nové návěstidlo


18.5.2013 - Tak po delší odmlce ve stavbě kdy jsem byl zaneprázdněn jinými povinostmi se konečně vracím. Vrhnul jsem se na trolejování. U převěsů jsou troleje hotové a u jednoho z nich jsem musel použít napínaci systém od ES Pečky a zakonponovat ho do převěsu Viesmann. Směrem k vlečce jsem naistaloval nové sloupy, které čekají na dráty. Na pomoc s trolejemi mi od Igora přijela MVTV. V příštím měsící se snad dočkáme nového lepšího pozadí a možná i nádražní budovy.

Zatrolejování mezi převěsy

Napínací systém ES dostal nový sloup a na další úsek mi zbyly už jen dvě troleje

Nové sloupy směrem na vlečku

MVTV už pod novými dráty

Igor mě opět potěšil skvělým modelem, číslo samozřejmě stejné jako ve skutečnosti v Bechyni.

No a ještě jedna fotka nového modelu na konec


28.6.2013 - Od neděle jsem o berlích a tak jsem dostal nějaký čas na stavbu. Vrhnul jsem se na park a zahrádkářskou kolonii za nádražím. Tři domky jsem doma vytvořil a k nim přidal dřevěnou kůlnu MSC, která se mi perfektně hodila jelikož v Bechyni taková stojí. Největší prácí mi dal betonový plot, který jsem musel po jednotlivých sloupcích lepit a vkládat mezi ně pletivo MSC. Pak jsem se vrhnul na zahrádky a různé malé doplňky. Podle fotek jsem umístil stromy a přístřešek stání pro auto. Nějaká to foliáž patina návěstidla a lampy a pro dnešek je hotovo. A tady jsou fotky výsledku.

Ve výklenku zídky bude v budoucnu park s lavičkama

Moje domky, stromy do Ládi Cerhy, zeleň Polák, doplňky MSC

Plot MSC vytřený umbrou pálenou

Pracná zahrádka plná bodláků 

Každý správný zahradník musí mít sekačku :)


2.7.2013 - Tak jsem se vrhnul opět na okolí zahrádek. Výjezd z přístřešku je hotov a taky jsem si trochu pohrál se zaštěrkováním parku. Na rampě mi připadala nuda a tak jsem koupil pár věcí na oživení nakládky a výsledek uvidíte. Do měsíce by mohla být hotova nádražní budova tak uvidíme jak nakonec dopadne :) U výjezdu z Bechyně je les již hotov jen okraj kolejí směrem k lesu čeká na patinu. Od pana Chudlařského mám seznam vozů viděných na Bechyňce takže nový přírůstek v podobě setu vozů Faccs od cstrain na sebe nedal dlouho čekat a přijel do stanice společně se stavebnicí vozu Gbgkks od ES Pečky :) Nyní se vrhám na další várku typických Bechyňských sloupů na trolejové vedení abych zadrátoval jednokolejku směrem k mostu. 

Okolo trávy je vidět zalití hlíny lepidlem

Sakra jak to do toho kamionu dostanem :) Nová scéna na rampě

Cesta od přístřešku je hotová snad tam někdy někdo pojede

Zde je vidět rozpracovaný park po barvení

Nový třívozový set Faccs 


 

 

TOPlist